El Clasico: Real slavio protiv Barcelone na Nou Campu

U najvećem španskom derbiju fudbaleri Real Madrida pobjedili su na gostovanju protiv Barcelone sa rezultatom 3:1.

Meč je počeo veoma dobro za kraljevski klub koji su već nakon pet minuta igre poveli sa 1:0. Nakon sjajnog pasa Benzeme loptu u mrežu je pospremio je Valverde. Tri minuta kasnije Barcelona je uspjela odgovoriti. Strijelac pogotka bio je Ansu Fati, koji se tako upisao u historiju jer je postao prvi igrač mlađi od 18 godina koji je postigao gol na El Clasicu.

Do kraja prvog poluvremena i jedna i druga ekipa su stvorile nekoliko ozbiljnih šansi ali golova nije bilo.

Drugo poluvrijeme počelo je sporo bez puno prilika sve do 63. minute kada je štoper Barcelone Lenglet povukao Ramosa za ruku, a poslije konsultacija sa VAR tehnologijom dosuđen je penal za Real. Sa 11 metara precizan je bio Sergio Ramos. Konačan rezultat 3-1 postavio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić u 91. minuti.

Real je na tabeli prvi sa 16 bodova iz sedam odigranih utakmica, a Barcelona se nalazi na desetoj poziciji sa 7 bodova i dvije utakmice manje.