Premijer liga: Londonski derbi između Tottenhama I West Hama bez pobjednika nakon velikog povratka čekićara

U petom kolu engleske premijer lige Tottenham i West Ham su podijelili bodove nakon velikog preokreta Igrača West Hama koji su uspjeli nadoknaditi 3 gola zaostatka.

Utakmica je počela veoma dobro za igrače Tottenhama koji su već prvoj minuti preko Sona poveli sa 1-0. U osmoj minuti igrači Tottenhama su uduplali prednost, a ovoga puta u listu strijelaca se upisao Harry Kane. U 16. minuti novi gol za Tottenham, ponovo je pogodio Harry Kane te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 3-0.

U drugom poluvremenu i jedna i druga ekipa su stvarale prilike, ali rezultat je ostao nepromijenjen sve do 82. minute kada rezultat smanjuje štoper čekićara Fabian Balbuna. Dva minuta kasnije štoper Tottenhama Davison Sanchez postiže autogol i tako nagovještava uzbudljivu završnicu utakmice.

Kada se činilo da će ekipa Tottenhama uspjeti zabilježiti pobjedu dogodio se šok. Veznjak čekićara Lanzini sjajnim šutem u 94. minuti šalje loptu iza leđa golmana Tottenhama i tako postavlja konačan rezultat 3-3.

Nakon petog kola ekipa Tottenhama se nalazi na šestoj poziciji sa 8 bodova, dok je West Ham osmi sa 7 bodova.