Premijer liga: Liverpul nakon preokreta do tri boda protiv Arsenala.

U derbiju trećeg kola Engleske Premijer lige Liverpul je na Enfildu savladao ekipu Arsenala rezultatom 3:1, i tako se na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom pridružio Evertonu i Lesteru.

Liverpul je mnogo bolje otvorio utakmicu i stvorio nekoliko odličnih prilika, ali rezultat je ostao 0:0. Nakon brojnih propuštenih prilika uslijedila je kazna. U 25. minuti utakmice nakon velike greške Endi Robertsona do lopte stiže Aleksndar Lakazet koji lagano posprema loptu u mrežu i tako dovodi Arsenal u vodstvo.

Samo dva minuta kasnije Liverpul je izjednačio. Nakon sjajnog prodora Mohamed Salah je uputio udarac koji je golman Arsenala odbranio, ali na pravom mjesto se našao Sadio Mane i pospremio odbitak u mrežu. Aktuelni šampion je nastavio dominirati mečom što je rezultiralo novim golom. U 34. minuti strijelac je bio Endi Robertson koji se golom iskupio za pomenutu grešku.

U drugom poluvremenu gledali smo dosta slabiji fudbal. I jedni i drugi stvorili su nekoliko šansi ali golova nije bilo sve do 88. minute, kada se na svom debiju u listu strijelaca upisao novi igrač Liverpula Diego Žota, i tako postavio konačan rezultat 3:1.

U sljedećem kolu Redsi gostuju Aston Vili, dok će Arsenal dočekati Šefild Junajted.